Güven Sürücü Kursu

Kurulduğu günden itibaren ehliyet ve sürücü belgesi  eğitimi alanında hizmet veren Güven Sürücü Kursu on binlerce kursiyeri başarılı bir şekilde mezun etmiş ve sürücü belgelerine kavuşmalarını sağlamıştır.

Alanında uzman, tecrübeli eğitmenleri ve güler yüzlü personeli ile Güven Sürücü Kursumuz, ayrıca İş Makinası Operatörlüğü, SRC Belgesi, Psikoteknik Değerleme ve özel direksiyon dersi hizmetlerini de başarılı bir şekilde yürütmektedir.

Çorumdaki sürücü kursları arasında lider konumda olan Güven Sürücü Kursu  yılların vermiş olduğu deneyim ve 34 yıllık tecrübe ile siz değerli hemşerilerimizin hizmetindeyiz.

Sürücü belgesi almak için bizimle irtibata geçerek Güven Sürücü Kursu‘na kaydolmanız yeterlidir. Kurs fiyatları ve yeni ehliyet fiyatları almak istediğiniz sürücü belgesi türüne göre değişmektedir. Sürücü Kursu ücretleri ve Sürücü Belgesi harçları için Kursumuz ile irtibata geçebilirsiniz.  Çorum’da bulunan kursumuzu arayarak gerekli belgeler ve kişiye özel durumlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Personelimiz kafanızdaki soru işaretlerinden kurtulmanız için tüm sorularınıza detaylı bir şekilde yanıt verecektir. Bunun dışında standart uygulamalarda

  • 1 adet biyometrik fotoğraf,
  • Diploma veya öğrenim belgesi fotokopisi,
  • Sürücü Olur yazısı bulunan sağlık raporu,
  • Kimlik belgesi

ile bize gelmeniz yeterli olacaktır.

Ehliyet Güvenden alınır.

Yeni Ehliyet Sınıfları ve Belgeleri

 

Ehliyet Sınıfları

Araç

Araç Tanımı

M

Güven Sürücü Kursu M Sınıfı

M Sınıfı ehliyet, Moped, İki, üç ve dört tekerlekli motorlu bisikletleri (moped) kullanacaklara veriyoruz.

A1

A1 Sınıfı ehliyet, Motorlu Bisiklet , Silindir hacmi 125 CC, gücü 11 Kw. olan motosikletdir. Gücünün ağırlığına oranı 0,1’i geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 Kw’ı geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara veriyoruz.

A2

A2 Sınıfı ehliyet, Motosiklet, Gücü 35 KW’a kadar olan motosikletdir. Motor gücünün ağırlığına oranı 0,2’yi geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 KW’ı geçmeyen üç tekerlekli motosikleri kullanacaklara veriyoruz.

A

A Sınıfı ehliyet, Motosiklet gücü 35 KW’ı  geçmeyen ve gücünün ağırlığına oranı 0,2’yi geçmeyen motosikletlerdir. Sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 KW’ı geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara veriyoruz.

B1

B1 Sınıfı ehliyet, Dört tekerlekli Motosiklet, Net motor gücü 15 KW’ı, net ağırlığı 400 KG’ı, yük taşımacılığında kullananlar için net ağırlığı 550 KG’ı geçmeyen dört (4) tekerlekli motosikletleri kullanacaklara veriyoruz.

B

B Sınıfı ehliyet, Otomobil/Kamyonet. Otomobil ve kamyonet kullanacaklara veriyoruz. B sınıfı ehliyet ile M, B1 ve F ehliyet sınıflarına tabii araçları da kullanabilirsiniz.

B

(Engelli)

B1 Engelli Sınıfı ehliyet, Otomobil/Kamyonet. Otomobil ve kamyonet kullanacaklara veriyoruz. B sınıfı ehliyet ile M, B1 ve F ehliyet sınıflarına tabii araçları da kullanılabilirsiniz.

BE

B sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 3.500 KG’ı geçmeyen römork veya yarı römork içeren birleşik araçları kullanacaklara veriyoruz.

C1

C1 Sınıfı ehliyeti, azami yüklü ağırlığı 3.500 ila 7.500 KG’ı arasında olan kamyon ve çekicileri kullanacak sürücülere veriyoruz.

C1E

C1E Sınıfı ehliyeti, C1 sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 750 kilogramı geçen römork veya yarı römorktan oluşan ve katar ağırlığı 12.000 kilogramı geçmeyen birleşik araçları kullanacaklara veriyoruz.  C1E Sınıfı ehliyeti ile B sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 3.500 kilogramı geçen römork veya yarı römorktan oluşan ve katar ağırlığı 12.000 kilogramı geçmeyen birleşik araçları da kullanabilirsiniz

C

C Sınıfı ehliyeti, Kamyon ve çekici kullanacaklara veriyoruz.

CE

CE Sınıfı ehliyeti, C sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 750 KG’ı geçen römork veya yarı römorktan oluşan birleşik araçları kullanacaklara veriyoruz.

D1 Sınıfı ehliyeti, Minibüs kullanacaklara veriyoruz.

D1E

D1E Sınıfı ehliyeti, D1 sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan ve azami yüklü ağırlığı 750 KG’ı geçen römorktan oluşan birleşik araçları kullanacaklara veriyoruz.

D

D Sınıfı ehliyeti, otobüs kullanacaklara veriyoruz.

DE

DE Sınıfı ehliyeti, D sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara ve azami yüklü ağırlığı 750 KG’ı geçen römorktan oluşan birleşik araçları kullanacaklara veriyoruz.

F

F Sınıfı ehliyeti, Lastik tekerli traktör kullanacaklara veriyoruz.

G

G Sınıfı ehliyeti, iş makinesi türündeki motorlu araçları kullanacaklara veriyoruz.

K

Güven Sürücü Kursu K Sınıfı

K Sınıfı ehliyeti, yönetmelikte belirtilen şartlar ve esaslara göre araç sürmeyi öğrenen sürücü adaylarına eğitim ve sınavda kullanmaları için verilmektedir.